PERU Pedro Garcia - filter

Profil - egreš, sušienka, mliečna čokoláda, cola
Farmár - Pedro Garcia
Oblasť - San Francisco, San Jose Del Alto
Odrody - Tabi
Spracovanie - washed
Nadmorská výška – 1700 mnm

Variant:
€12,50 €40 od €12,50
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
PERU Pedro Garcia - filter
peru
Tip
Garancia čerstvosti
kávu pražíme každý týždeň
Doprava zdarma
nad 40€ SR a 50€ ČR
Osobný odber
v kaviarni - Miletičova 40, BA
Tisíce výdajných miest
po celom Slovensku a ČR

Podrobný popis

V dedine San Francisco v okrese San Jose del Alto vlastní Pedro Garcia Diaz pozemok s rozlohou štyri hektáre, kde pestuje odrody kávy bourbon, tabi a pache. Napriek bydlisku v meste sa Pedrova rodina aktívne podieľa na riadení farmy. Sám Pedro navštevuje farmu počas zberu a v časoch, keď je potrebné prerezávanie a aplikácia hnojív. Jeho farma ročne vyprodukuje 80 exportovateľných vriec kávy.

Káva z Pedrovej farmy prechádza podrobným procesom – selektívne sa zbiera, fermentuje približne 36 hodín, premyje sa a potom sa rozloží na plachtové rohože na sušenie, proces trvá približne dva týždne.

San Jose del Alto je región plný nevyužitého potenciálu kvalitnej kávy, no bráni mu jeho izolácia, slabá infraštruktúra a nedostatok investícií. Napriek týmto výzvam je uznávaná za výrobu kávy s jedinečným profilom šálky – komplexná a plná kvetinových tónov. Absencia družstiev a združení však viedla k nízkej kvalite kávy a dominancii sprostredkovateľov. Potenciál kvality a vplyv na výrobcov sú také významné, že San Jose del Alto zostáva napriek problémom jednou z najsľubnejších oblastí v Peru a Latinskej Amerike.