COLOMBIA Jairo Arcila PEACH - filter

Profil - broskyňa/marhuľa, kakao, sušené figy, bobuľový džem

Farmár - Jairo Arcila
Farma - Santa Monica
Oblasť - Quindio
Odrody - Castillo
Spracovanie - fermentované s broskyňou
Nadmorská výška – 1450 - 1500 mnm

Variant:
€17,50 €53 od €17,50
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
COLOMBIA Jairo Arcila PEACH - filter
peach
Novinka Tip
Garancia čerstvosti
kávu pražíme každý druhý deň
Doprava zdarma
nad 40€ SR a 50€ ČR
Osobný odber
v kaviarni na Miletičovej 1, BA
Cez 10 000 výdajných miest
po celom Slovensku a ČR

Podrobný popis

Túto kávu vypestoval Jairo Arcila na farme Santa Mónica. Bol vystavený fermentácii 72 hodín. Počas tejto fermentačnej fázy boli pridané broskyňové a vínne kvasinky. Čerešne sa potom rozdrvili a umiestnili na sušenie, kým sa nedosiahol ideálny obsah vlhkosti.
Tento mikrolot je 100% Castillo, odroda, ktorá bola vyvinutá Federación Nacional de Cafeteros.

Jairo Arcila je pestovateľ kávy tretej generácie z Quindio v Kolumbii. Je ženatý s Luz Helenou Salazar a majú spolu dve deti, Carlosa a Felipe Arcila. Jairovo prvé zamestnanie bolo u druhého najväčšieho kolumbijského exportéra, kde pracoval ako ich Mill Manager viac ako 40 rokov až do svojho odchodu do dôchodku v roku 2019. Jairo na svojich farmách taktiež pestuje aj mandarínky, pomaranče či banány. 

Jairo dostal skvelé rady a usmernenia od svojich synov, ktorí sú teraz odborníkmi na výrobu špeciálnej kávy. S ich pomocou Jairo výrazne zlepšil zber, triedenie a spracovanie svojej kávy. Jeho synovia tiež viedli Jaira pri výrobe exotických odrôd, ich vedenie mu dalo silu a dalo mu nástroje potrebné na výrobu fantastickej kávy s úžasnými chuťovými profilmi.