MEXICO Yucuhiti - espresso

Profil - ameretto, vanilkový cheesecake, žltý melón, čokoláda
Farmár - Gildo Garcia Peréz
Farma - Zaragoza Itundujia
Oblasť - Mixteca, Oaxaca
Odrody - Bourbon, Typica
Spracovanie - washed
Nadmorská výška – 1350 mnm

Variant:
€13,50 €44 od €13,50
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
MEXICO Yucuhiti - espresso
Garancia čerstvosti
kávu pražíme každý druhý deň
Doprava zdarma
nad 40€ SR a 50€ ČR
Osobný odber
v kaviarni - Trnavská cesta 25A, BA
Cez 10 000 výdajných miest
po celom Slovensku a ČR

Podrobný popis

Lot je zmesou odrôd Týpica a Bourbon. Táto káva je spracovaná klasickým premytým spôsobom. Postupne sa zberajú zrelé čerešne, ktoré sa po ďalšom triedení nechajú aspoň 24 hodín fermentovať. Potom sa premyjú v sušiarňach v podobe siete alebo afrických posteliach postupne sušia. Káva bola spracovaná v obci Miramar v regióne Yucuhiti v Mexickom štáte Oaxaca Gildem a jeho rodinou (Meinardo Timoteo Garcia, Francisca Hernández, Simon Garcia a ich rodiny). Káva je iskrivá a plná, v chuti dominuje vanilkový cheesecake a čokoláda s amarettom. 

Farma sa nachádza v osade Yucuhuti, od mesta veľmi vzdialená a bez spojenia. Žijú tu pôvodní obyvatelia, ktorí hovoria svojim jazykom Mixteca. Malé farmy sú rozosiate po okolitých kopcoch a je to skôr jedna veľká divočina.
Gildo zoskupuje producentov z malých fariem s rozlohou maximálne 2,5 hektára, každý výrobca má svoj vlastný mlyn a sušiaci proces. Gildo potom kontroluje kvalitu, radí farmárom čo zlepšiť a za koľko kávu predať alebo im predaj priamo sprostredkuje.